Badania medyczne

zywiście ich wydzielanie nie jest nadmierne, albo na zbyt niskim poziomie. Praca różnych gruczołów wpływa więc na senność, apetyt, energię, popęd seksualny, czy też prawidłowy wzrost. Objawów świadczących o zaburzeniach w poziomie

Badania medyczne

Czym zajmuje się endokrynologia

Chociaż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, hormony w dużym stopniu decydują o prawidłowym funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, o ile oczywiście ich wydzielanie nie jest nadmierne, albo na zbyt niskim poziomie. Praca różnych gruczołów wpływa więc na senność, apetyt, energię, popęd seksualny, czy też prawidłowy wzrost. Objawów świadczących o zaburzeniach w poziomie hormonów jest więc tak dużo, że warto w razie wątpliwości udać się do endokrynologa, który zleci odpowiednie badania i jednoznacznie określi, czy gruczoły funkcjonują prawidłowo, a poziom hormonów we krwi utrzymuje się na właściwym poziomie. W razie zaburzeń podpowie też jak radzić sobie z dolegliwościami związanymi z konkretnym schorzeniem.


Jak kobiety mogą poradzić sobie z menopauzą

Dolegliwości związane z menopauzą potrafią mocno dać się we znaki zarówno samej kobiecie jak też i osobom z jej otoczenia. Chociaż w mediach nie brakuje środków farmakologicznych reklamowanych jako skuteczny lek na uderzenia gorąca, czy zmienność nastroju, zdecydowanie lepiej jest udać się na wizytę u endokrynologa. Specjalista zleci odpowiednie badanie, na podstawie których będzie można ustalić poziom hormonów we krwi i oczywiście zaplanować sposób dalszego postępowania oraz ewentualnie ich uzupełnienie. Kupowanie wszelkiego rodzaju suplementów diety bywa ryzykowne, dlatego dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa zdecydowanie lepiej skorzystać z pomocy fachowca.


Kiedy do endokrynologa?

Niektórzy wkładają mnóstwo wysiłku w zachowanie dobrej kondycji i zdrowia ? starają się regularnie ćwiczyć, jedzą wartościowe posiłki, unikają używek oraz tłustych bądź słodkich przekąsek. Zdarza się jednak, że pomimo tych wysiłków brakuje im energii, a sylwetka pozostawia wiele do życzenia. W takich sytuacjach warto udać się do lekarza rodzinnego, a w następnej kolejności do endokrynologia. Ten ostatni zajmuje się badaniem pracy gruczołów i właściwego poziomu hormonów we krwi. Nadczynność lub niedoczynność przysadki mózgowej, tarczycy lub trzustki sprawia, że funkcjonowanie całego organizmu pozostaje zaburzone, co w efekcie obniża nasze samopoczucie. Jeśli więc zauważymy niepokojące objawy, których nie można w prosty sposób uzasadnić, warto zwrócić się o pomoc do endokrynologa.



© 2019 http://gadzety.gsm.pl/