Kilka porad o pracy za granicÄ…

w piÄ™trowych liczba ta może przekraczać 60), przeważnie uÅ‚ożonych rzÄ™dami i zwróconych w kierunku jazdy. Autokary mogÄ… być także wyposażone w miejsca leżące3. Pojazdy te posiadajÄ… zazwyczaj wydzielonÄ… przestrzeÅ

Kilka porad o pracy za granicÄ…

Kilka słów o autokarach

Autokary mogą być pojazdami piętrowymi, a sporadycznie przegubowymi2. Pojazdy tego typu posiadają zwykle 40-50 miejsc siedzących (w przypadku autokarów piętrowych liczba ta może przekraczać 60), przeważnie ułożonych rzędami i zwróconych w kierunku jazdy. Autokary mogą być także wyposażone w miejsca leżące3.

Pojazdy te posiadają zazwyczaj wydzieloną przestrzeń bagażową, znajdującą się, w przypadku autokarów jednopoziomowych, pod pokładem pasażerskim. Autokary wyposażone są najczęściej w szereg udogodnień, mających zwiększyć komfort podróżujących, jak np. klimatyzację, półki na bagaż podręczny, toaletę, minibarek, telewizję pokładową, indywidualne oświetlenie czy podnóżki.

Do głównych producentów autobusów turystycznych należą m.in. Mercedes-Benz, Neoplan, Setra oraz Van Hool.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autokar


Bus za granicÄ™ ? warto?

Trzeba przyznać, że przejazd osób busami za granicę to jedna z popularniejszych form transportu pracowników wyjeżdżających na emigrację w poszukiwaniu lepiej płatnego zajęcia. Okazuje się, że wynajęcie busa jako środka transportu to bardzo opłacalny sposób na przewiezienie kilkunastoosobowej ekipy. Każdy z członków wyprawy uiszcza odpowiednią opłatę za taki transport i rozłożone koszty sprawiają, że kwota, jaką musi uregulować każdy z uczestników przejazdu nie jest tak wysoka. Bardzo popularne jest także wynajmowanie busów jako transportu za granicę do pracy w sytuacji, gdy spora część wyjeżdżających osób pochodzi na przykład z jednej miejscowości, co bardzo często ma miejsce szczególnie na wsiach.


kodeksy drogowe, które regulują zasady poruszania się po drogach

Regulacje krajowe

Z regulacji krajowych na terenie Polski wyróżnić można:

Ustawa o transporcie drogowym10 ? regulująca zasady prowadzenia zarobkowego transportu drogowego oraz zasady działania Inspekcji Transportu Drogowego
Ustawa ?Prawo przewozowe?22 ? określająca wzory listu przewozowego, innych dokumentów oraz zasady zawierania umów o przewóz
Ustawa o czasie pracy kierowców23 ? będąca dopełnieniem konwencji AETR

Oprócz powyższych wymienić można również kodeksy drogowe, które regulują zasady poruszania się po drogach ? zarówno pod względem organizacyjnym, jak i technicznych wymagań stawianych pojazdom.
Organizacje
Jedną z ważniejszych międzynarodowych organizacji skupiających podmioty związane z transportem drogowym (np. krajowe zrzeszenia transportu drogowego, producenci pojazdów) jest założona w 1948 roku Unia Transportu Drogowego24. Skupia ona 179 członków z 74 krajów i odpowiada m.in. za reprezentowanie interesu przewoźników drogowych, jak również jest międzynarodowym poręczycielem karnetów TIR25.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transport_drogowy



© 2019 http://gadzety.gsm.pl/