O energii słońca i pozyskiwaniu z niej energii: fotowoltaika

energii.O energetyce słoneczniej w WikipediiEnergetyka słoneczna ? gałąź przemysłu zajmująca się wykorzystaniem energii promieniowania słonecznego zaliczanej do odnawialnych źródeł energii. Od początku XXI wieku rozw

O energii słońca i pozyskiwaniu z niej energii: fotowoltaika Inwestycja w panele fotowoltaiczne może być bardzo trafiona, ale dobrze jest na początku skontaktować się z renomowaną firmą, np. . Dzisiaj o konstrukcjach paneli oraz pozyskiwaniu darmowej energii.

O energetyce słoneczniej w Wikipedii

Energetyka słoneczna ? gałąź przemysłu zajmująca się wykorzystaniem energii promieniowania słonecznego zaliczanej do odnawialnych źródeł energii. Od początku XXI wieku rozwija się w tempie około 40% rocznie. Globalne inwestycje w energię słoneczną w 2014 wyniosły 149,6 mld dolarów. W 2014 roku łączna moc zainstalowanych ogniw słonecznych wynosiła 180 GW(wzrost o 40 GW w stosunku do 2013 roku) i zaspokajały one 0,8% światowego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energetyka_słoneczna


Energia odnawialna i jej źródła

Odnawialne źródła energii są coraz bardziej popularne i coraz częściej stosowane w budownictwie oraz modernizacji starszych budynków. Jednako o co chodzi z całym tym odnawialnym źródłem energii? W skrócie jest to wykorzystanie energii, która nie zużywa się po jakimś czasie, czyli wszelkie spalanie czegokolwiek nie klasyfikuje się do takich źródeł.

Co może być takim źródłem energii? Dzisiaj stosuje się kilka różnych: wiatr (elektrownie wiatrowe), ciepło geotermalne oraz energię solarną. I to właśnie to ostatnie źródło odnawialnej energii jest bardzo popularne, nawet w Polsce. Pewnie każdy widział panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu budynku mieszkalnego.


Czym jest fotowoltaika? Wikipedia wyjaśnia

Fotowoltaika (PV) - dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.

Fotowoltaika znajduje obecnie zastosowanie, mimo stosunkowo wysokich kosztów, w porównaniu z tzw. źródłami konwencjonalnymi, z dwóch głównych powodów: ekologicznych (wszędzie tam, gdzie ekologia ma większe znaczenie niż ekonomia), oraz praktycznych (promieniowanie słoneczne jest praktycznie wszędzie dostępne).

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika



© 2019 http://gadzety.gsm.pl/